Results Thanks to James Sexton
All Races 9/12/07
Senior Ladies
1 Veronica Colleran Ennis Track
2 Maria Carey Ennis Track
3 Marian Burke St Marys
4 Patricia O Brien Ennis Track
5 Michelle O Mahoney Kilmurry Ibrickane North Clare
6 Sue Garrahy Kilmurry Ibrickane North Clare
7 Deirdre Daly Ennis Track
8 Deirdre Troy Ennis Track
9 Loretto Duggan St Marys
10 Aishling Power Ennis Track
11 Noelle Comyn St Marys
12 Sinead Gallagher Marian
13 Marie Fennessy Kilmurry Ibrickane North Clare
14 Maura Falsey Kilmurry Ibrickane North Clare
15 Teresa Ryan St Marys
Teams
1 Ennis Track 1,2,4,7 14pts
2 Kilmurry Ibrickane North Clare 5,6,13,14 38pts
3 St Marys 3,9,11,15 38pts
Senior Men
1 Seamus Power Kilmurry Ibrickane North Clare
2 Dermot Galvin St Johns
3 James Mc Intyre Tulla
4 Rory Chesser Ennis Track
5 Brian Mc Ginley Ennis Track
6 Thomas Scanlon Ennis Track
7 David Quinn Ennis Track
8 Brian Murphy Marian
9 Ronan Pyne Marian
10 James Liddane Tulla
11 Michael Maher Ennis Track
12 James Kenny Kilmurry Ibrickane North Clare
13 Michael Liddane St Johns
14 Martin Glynn Ennis Track
15 Frank Garrihy Ennis Track
16 Tom Mackey Kilmurry Ibrickane North Clare
17 Paul Gallagher Marian
18 Thomas Walsh Tulla
19 Donal Howley Kilmurry Ibrickane North Clare
20 Terry Hennessy St Cronans
21 Danny Folan Ennis Track
22 John Galvin St Johns
23 David Gallagher Marian
24 Dermot Neylon Marian
25 Keith White St Johns
26 Martin Clancy Kilmurry Ibrickane North Clare
27 Brian Egan St Johns
28 Anthony Liddane Olympic Harriers
29 David Mackey Kilmurry Ibrickane North Clare
30 Michael Quinlivan Tulla
31 Paul Daly St Johns
32 John Convey Fergus
33 Tom Murphy Tulla
34 Tom Geraghty Marian
35 Brian Spring Marian
36 Michael Harvey Kilmurry Ibrickane North Clare
37 Sean Bermingham St Johns
38 Denis Meaney St Marys
39 Rory Liddane Olympic Harriers
40 Ger Quigley Tulla
41 John O Malley Kilmurry Ibrickane North Clare
42 Michael Liddane Olympic Harriers
43 Ivan O Connell Tulla
44 Brendan Cusack Kilmurry Ibrickane North Clare
45 Colm Carroll Kilmurry Ibrickane North Clare
46 Joe O Loughlin Olympic Harriers
47 Matt O Connor Kilnaboy
48 Joe Saunders Kilnaboy
49 Ollie Gallagher Kilmurry Ibrickane North Clare
50 Kevin O Loughlin Kilmurry Ibrickane North Clare
Teams
1 Ennis Track 4,5,6,7,11,14 47 pts
2 Kilmurry Ibrickane North Clare 1,12,16,19,26,29 103 pts
3 Marian 8,9,17,23,24,34 115 pts
4 St Johns 2,13,22,25,27,31 120 pts
5 Tulla 3,10,18,30,33,40 134 pts
Senior B Teams
1 Olympic Harriers 28,39,42,46 155 pts
2 Kilmurry Ibrickane North Clare 41,44,49,50 184 pts
Girls Under 9
1 Chantella Burke St Marys
2 Kate Taylor St Cronans
3 Emma Mc Mahon St Marys
4 Anghard Loughnane Marian
5 Emer Hanrahan Ennis Track
6 Roisin Martin Ennis Track
7 Sinead Reidy St Marys
8 Tara Kelly St Marys
9 Ciara Fitzhenry Kilmurry Ibrickane North Clare
10 Niamh Mc Mahon St Marys
11 Katie Power Marian
12 Caoimhe Carmody Marian
13 Sinead Mc Mahon Kilmurry Ibrickane North Clare
14 Rachel Hartigan Marian
15 Leah Kelly Ennis Track
16 Ally Mc Guinness St Cronans
17 Ciara Malone Kilmurry Ibrickane North Clare
18 Lucy Haren Kilmurry Ibrickane North Clare
19 Aishling Hannon St Cronans
Teams
1 St Marys 1,3,7 11 pts
2 Marian 4,11,12 27 pts
3 St Cronans 2,16,19 37 pts
4 K.I .B/N. C. 9,13,17 39 pts
Boys Under 9
1 Aidan Mc Carthy St Cronans
2 Oisin O Looney Kilmurry Ibrickane North Clare
3 Thomas Clancy St Johns
4 Keith White Ind.
5 Eoghan Grace St Cronans
6 Paul Fennell St Marys
7 Owen Shanaghan Tulla
8 Sean Mannion St Marys
9 Cian Flanagan Kilmurry Ibrickane North Clare
10 Faruok Sobayo Ennis Track
11 Tony Odubote Ennis Track
12 Conor Malone Kilmurry Ibrickane North Clare
13 Conor Sheehy St Cronans
14 Dylan Mulligan St Cronans
15 Matthew Davenport Ennis Track
16 David Meehan Tulla
17 Keelan Mulligan St Cronans
18 Garry Twomey Kilmurry Ibrickane North Clare
19 Fintan O Halloran St Cronans
20 Ronan Harrison Tulla
21 James Mc Grath Tulla
22 Brian O Shea St Johns
23 Oisin Leyden Kilmurry Ibrickane North Clare
24 Cillian O Malley Kilmurry Ibrickane North Clare
Teams
1 St Cronans 1,5,13 19 pts
2 Kilmurry Ibrickane North Clare 2,9,12 23 pts
3 Ennis Track 10,11,15 36 pts
4 Tulla 7,16,20 43 pts
Girls Under 11
1 Niamh Fitzhenry Kilmurry Ibrickane North Clare
2 Grainne Cremin Ennis Track
3 Doireann Murphy Marian
4 Loraine Mc Namara St Marys
5 Katie Considine Kilmurry Ibrickane North Clare
6 Ailbhe Hogan Ennis Track
7 Niamh O Brien Ennis Track
8 Jennifer Markham Ennis Track
9 Amy Hayes Ennis Track
10 Ciara Cahill Ennis Track
11 Mia Hanrahan Ennis Track
12 Kia Baker Kilmurry Ibrickane North Clare
13 Maresse Hayes Ennis Track
14 Michelle Flanagan Kilmurry Ibrickane North Clare
Teams
1 Ennis Track 2,6,7 15 pts
2 Kilmurry Ibrickane North Clare 1,5,12 18 pts
Boys Under 11
1 Cillian Burke Kilmihil
2 George Bradley St Johns
3 Jason Mc Carthy St Cronans
4 Ross Garvey St Johns
5 Ronan Grace St Cronans
6 Colm Devine Ennis Track
7 David Sheehy St Cronans
8 Ryan Mulligan St Cronans
9 Kevin Hartigan Marian
10 Darragh Bohannon St Marys
11 Ethan Kelly Ennis Track
12 Patrick Casey St Marys
13 Patrick Haren Kilmurry Ibrickane North Clare
14 James Harrison Tulla
15 Brian Considine Kilmurry Ibrickane North Clare
16 Sean Malone Kilmurry Ibrickane North Clare
17 Kevin Conlon Tulla
18
19 Jack Hannon St Cronans
20 Tom Hannon St Cronans
21 Brandan O Leary Kilmurry Ibrickane North Clare
Teams
1 St Cronans 3,5,7 15 pts
2 Kilmurry Ibrickane North Clare 13,15,16 44 pts
Girls Under 13
1 Laura Power Marian
2 Aisling Corbett St Cronans
3 Doireann Hennessy Marian
4 Sinead Rouine Kilmurry Ibrickane North Clare
5 Grainne Harvey St Johns
6 Nicole Burke St Marys
7 Laura Meaney St Marys
8 Jessica O Connor Marian
9 Sinead Burke Kilmihil
10 Rianat Sobayo Ennis Track
11 Niamh Donnellan Ennis Track
12 Rebecca Devine Ennis Track
Teams
1 Marian 1,3,8 12 pts
2 Ennis Track 10,11,12 33 pts
Boys Under 13
1 Ian Queally Kilmurry Ibrickane North Clare
2 Phillip Queally Kilmurry Ibrickane North Clare
3 Jacob Loughnane Marian
4 Eoin Devereaux Kilmurry Ibrickane North Clare
5 Lee Quirke Ennis Track
6 Declan Martin Ennis Track
7 Jack Browne St Marys
8 Jimmin Dooley Kilmurry Ibrickane North Clare
9 Jonathan Martin Ennis Track
10 Eoin Hanrahan Ennis Track
11 Mark Mc Govern Ennis Track
Teams
1 Kilmurry Ibrickane North Clare 1,2,4 7 pts
2 Ennis Track 5,6,9 20 pts
Girls Under 15
1 Suzanne Kelly Kilnaboy
2 Ailish Brew St Johns
3 Meabh Hogan Ennis Track
4 Claudia Loughnane Marian
5 Ciara Reidy Kilnaboy
6 Ciara Ryan Kilnaboy
7 Siobhan Garrahy Kilmurry Ibrickane North Clare
8 Fiona Considine Kilmurry Ibrickane North Clare
9 Louise Mackey Kilmurry Ibrickane North Clare
Teams
1 Kilnaboy 1,5,6 12 pts
2 Kilmurry Ibrickane North Clare 7,8,9 24 pts
Boys Under 15
1 Jake O Regan St Johns
2 Conor Cleary St Cronans
3 Kevin Conlon St Cronans
4 Mark Taylor St Cronans
5 Bryan Howley Kilmurry Ibrickane North Clare
6 Martin Flanagan Kilmurry Ibrickane North Clare
7 Damien Mee Kilmurry Ibrickane North Clare
Teams
1 St Cronans 2,3,4 9 pts
2 Kilmurry Ibrickane North Clare 5,6,7 18 pts